Törődöm a hazámmal, mert a hazám törődik velem – olvasható a kormány által kidolgozott, az Új Nemzedék Jövőjéért Program küldetésében. Az ifjúságpolitikai keretprogram többek közt azt tűzte ki céljául, hogy elősegítse a fiatalok otthonteremtését, a családalapításhoz szükséges egzisztencia megszerzését, valamint az elérhető kultúrát, és biztonságos szórakozást is.

A keretprogram kidolgozói hosszú távú jövőképpel rendelkező, demokratikus értékekkel felvértezett, környezetéért felelősséget vállaló új nemzedéket látna maga előtt. Ez önmagában szép és jó, a baj csak az, hogy ezek megvalósításához pont ők csorbítják a fiatalok jogait.

Hogyan lehetne egzisztenciát teremtenünk, felelősségteljesen családot alapítanunk, ha a felsőoktatás hosszú távú eladósodásba sodor minket? Miként helyezkedhetnénk el versenyképes fizetéssel, ha az egész országban leépítésekkel próbálnak pénzt spórolni a cégek? Ha csak protekcióval lehet jó munkát szerezni?

"A diplomás munkanélküliek nagyobb része azok közül kerül ki, akiknek a szülei alacsonyabb végzettséggel rendelkeznek" - olvasható az Új Nemzedék Jövőjéért Program ismertető kiadványában. Az, hogy a statisztikának - vagy inkább a feltételezésnek - milyen vizsgálat szolgált alapjául, nincs feltüntetve. Annyi viszont bizonyos, hogy a diplomás munkanélküliséget nem a szülők iskolai végzettsége befolyásolja, hanem - az itthon jól bevett szokást követve - a kellő ismeretségi kör hiánya (protekció), és a mesés gazdasági helyzet eredményezte pangás a munkaerőpiacon. A keretprogram ismertető kötetében foglalt abszurditás után kíváncsian várhatjuk a kormány ifjúságpolitikai intézkedéseit.

Addig dilemmázgathatunk egy örök kérdésen:

én törődöm a hazámmal, de a hazám törődik velem?

A bejegyzés trackback címe:

https://szamarpad2014.blog.hu/api/trackback/id/tr113573995

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: click the following internet page 2019.06.05. 02:49:01

Kifejezetten nem tilos a járdán kerékpározni - Kerékagy

Trackback: Hoffmann: Szerződést köt az állam a költségtérítéses diákokkal 2012.01.20. 12:25:02

A képzési idő kétszeresét kell Magyarországon dolgozniuk azoknak a diákoknak, aki miután államilag finanszírozott képzésre nyertek felvételt egy felsőoktatási intézménybe, aláírják a kötelező szerződést. Aki a szerződést megszegi, annak vissza kell fizetn…

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

kistmi 2012.02.15. 10:19:16

Úgy hallottam, hogy az USA-ban, mindent hitelre vesznek. Még a felsőoktatási költségek is hitelre mennek. Egy amerikai hitelből fedezi a hiteleit. Ha nálunk is így lesz, akkor a főiskola után az államnak kell dolgoznom majd minimálbérért, hogy a tanulmányokat visszaadjam valamilyen formában?
süti beállítások módosítása