Ősztől az első, ötödik és kilencedik évfolyamokon kötelező lesz a mindennapos testnevelés. Ennek sokan örülnek, mondván, ráfér a gyerekekre a mozgás. Szerintem is rájuk fér – sok az elhízott, rossz egészségi állapotú gyerek. Egy anyuka véleménye azonban elgondolkodtatott: biztos jó lesz ez a diákoknak?

A mozgás mindenképpen, ezt nem vitatom, mint ahogy az említett anyuka sem vitatja. Viszont a minden napra beiktatott tornaóra akár plusz terhet is jelenthet a gyerekeknek. Sokan, sokat beszélnek arról, hogy túlterheltek a kicsik, túl sok órájuk és túl sok leckéjük van. A mindennapos testnevelés bevezetésével pedig csak még több lesz.

Mint azt a szóban forgó édesanya elmondta, jó ötletnek tartaná, hogy mindennap mozogjanak a diákok, de azt nem támogatja, hogy emiatt tovább legyenek bent az iskolában. Mostanság sokszor már egy alsó tagozatos gyereknek is hat órája van egy nap, ami az ő korukban jóval több, mint elég. Most majd hét lesz, mert be kell zsúfolni minden egyes napra a tesit, amit nyilván nem egy másik tárgy rovására tesznek majd.

Túllépve azon, hogy a mozgás fontos, gondoljunk bele, hogy vajon normális-e, hogy egy 7-11 éves gyereknek reggel 8-tól délután 3-ig vagy esetleg 4-ig órája van? Arról nem is beszélve, hogy ezek után vajon mennyire lehet egyszerű otthon leültetni leckét írni, rávenni, hogy figyeljen és gondolkodjon?

Nagyon úgy tűnik, hogy ez megint egy olyan intézkedés, amit csak félig gondoltak át – odáig sikerült eljutni, hogy mozogjanak többet a gyerekek, odáig azonban már nem, hogy ezt úgy oldjuk meg, hogy ne jelentsen nekik plusz terhet. Mondjuk oly módon, hogy néhány teljes mértékben felesleges tantárgyat/anyagrészt kivesznek a tantervből, hogy ezáltal csökkenjen az óraszám, és hely szabaduljon fel, például a tesinek.

A bejegyzés trackback címe:

https://szamarpad2014.blog.hu/api/trackback/id/tr84612618

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása